Modem KurulumuTeknoloji

TP-Link TD-W9970 VDSL2 Modem Kurulumu

Herhangi bir internet tarayıcısından adres kısmına 192.168.1.1 yazıp kullanıcı adı ve şifre kısmının bulunduğu sayfa açılmış olması gerekir.

Kullanıcı Adını : admin
Şifreniz ise : ttnet

bu ayar tamamen ön atımlı default ayarlardır.Eğer kopyala yapıştır yapıyorsanız mutlaka boşluklarda gelmiş olması lazım klavyeden de tekrar yazmanızı öneririm.

Giriş yaptıktan sonra size ttnet varsayılan şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir , mevcut şifre ile devam etmek istiyorsanız “Geç” düğmesine tıklayın.

Eğer farklı bir şifre belirlemek istiyorsanız her iki alanı doldurup kaydet düğmesine tıklayın.

Açılan sayfadan sol kısımda bulunan “Hızlı Kurulum” linkine tıklayın.
Açılan sayfadan “İleri” düğmesine tıklayın.

Kullanıcı Adı kısmı burası önemlidir keza yanlış bir kullanıcı adı veyahut büyük küçük harfte herhangi bir yanlışlık yapar iseniz bağlantınız başarısız olur.
türk telekomdan eğer bir internet aldıysanız kullanıcı adınız genellikle bulunduğunuz bölgeye göre alan kodu ile başlar ve telefon numaranızı yazmanız gerekir Örnek : 2126260000. Türk telekomda genellikle bu şekilde modemler kurulur.Eğer yine bağlanmıyor ise sözleşmenizde bulunan kullanıcı adınızı tam yazmanız gerekir Örnek:2126260000@ttnet gibi.

Şifre kısmı abonelikte bulunduğunuz şifredir dikkat burası büyük küçük harf duyarlıdır.Şifrenizi büyük küçük harflerine dikkat edin.

Kablosuz ağ kurulumu etklinleştirirseniz wifi ile telefon tablet tv gibi cihazlara internet sağlayabilirsiniz.

Kablosuz ağ adı wifi için hatırlayacağınız bir ad girin.
diğer ayarlara dokunmadan şifreyi de belirledikten sonra ileri düğmesine tıklayın.

Kaydet düğmesine tıklayıp ve diğer sayfadan da bitir düğmesine tıklarsanız artık modeminizi sizde başarılı bir şekilde kurmuş olursunuz.

admin

Bugüne kadarki edindiği bilgi ve birikimi tek bir platformda toplamak amacı ile bu siteyi kurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu