Opencart

Opencart Erişim İzniz Yok! Hatası Çözümü

Opencart eklentisi yazarken veyahut bir eklenti indirdiğinizde eğer sizde yukarıdaki gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken çok basit iki yöntem var.

Birinci Adım:

İlki Opencart panelinzde bulunan Sistem -> Kullanıcı -> Kullanıcı Grupları sekmesine tıklamak ve burada “Kurucu Yönetici” sağ kısmında bulunan “Düzenle” düğmesine tıklayın..

Sayfa açıldığında burada yapmanız gereken “Erişim İzinleri” alanında bulunan listede sizin indirdiğiniz veyahut yazmış olduğunuz eklentiyi bulmak ve işaretlemekdir , aynı sayfada bulunan “Değiştirme İzinleri” alanından da aynı işlemi yapmak zorundasınız çünkü opencart erişim ve değiştirme izinlerini farklı şekilde ayarlıyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Kaydet” düğmesine tıklayın.

İkinci Adım : bu adımı lütfen yaparken “permission” isimli php dosyasının yedeğini alın.
Bu adımı şu yüzden yapmalıyız herşey tamam bitti fakat Opencart üçüncü parti yazılımlara karşı biraz temkinli davranıyor çünkü bu ayarı da yapmanız demek Opencarta ekleyeceğiniz bir eklentinin bilincinde olduğunuzu gösterir.

Opencart ekleyeceğiniz üçüncü parti yazılımların güvenliği için burayı biraz sıkı tutmuş , bizim yapmamız gereken

admin/controller/startup/permission.php dosyasını açmak ve

$extensions = array() değişkenine

‘extension/eklentiadi’,

şeklinde yeni bir satır daha eklemektir.
Bu işlemi yaptıktan sonra eğer farklı bir sorun yok ise artık eklentinizi düzenli bir şekilde kullanıyor olmanız lazım eğer bir sorun yaşarsanız bu konuda elimden geldiğince sorunu çözmenizde yardımcı olurum herhangi bir soruna karşı videosunu da makaleme ekliyorum.

admin

Bugüne kadarki edindiği bilgi ve birikimi tek bir platformda toplamak amacı ile bu siteyi kurdu.
Başa dön tuşu