Google Chrome Sürekli Gizlilik Modunda Açılsın

Google ve servisleri hakkında güncel haberler , sorular, sorunlar ve çözümleri
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Google Chrome Sürekli Gizlilik Modunda Açılsın

Mesaj gönderen admin » 25 Nis 2020 17:09

Google Chrome Sürekli Gizlilik Modunda Açılsın : Google Chromeda gizlilik modunu açamının üç yöntemi vardır.

Birinci Yöntem :
Bunlardan birincisi Google Chrome tarayıcısını açtığınızda sağ üst köşede üç nokta üst üste görürsünüz.
Bu alana tıklayın ve açılan menüden “Yeni Gizli Pencere” alanına tıklamanız yeterli olacaktır.

İkinci Yöntem :
Google Chrome tarayıcısı açık iken klavye üzerinde bulunan “CTRL+SHIFT+N” tuş kombinasyonlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

Üçücü Yöntem : Tavsiyem size kesinlikle bu olacaktır.
Videolu Anlatım :

Yukarıda yaptığımız işlemler geçicidir ve tarayıcıyı kapattığımızda Google Chrome normal olarak başlar fakat , programa bir parametre ekleyerek bunun sürekli olması sağlayabiliriz peki bu bizim ne işimize yarar ?

Tarayıcı Geçmişini Asla Hafızada tutmaz bu da tarayıcınızın hızlı açılmasını sağlar
Resim , Yazı vb internet sitesi ile alakalı bilgileri hafızada tutmaz (Bazı dosyalar hariç)
Form verilerini belirli başlı şifre otomatik arama alanları gibi bilgileri de siler.

Bu üç işlem size küçük gibi gelebilir fakat ben çok faydasını gördüm sürekli gizlilik modunda çalışmasının.
Bunu size şöyle izah edebilirim benim bilgisayarımın 6 GB rami vardı ve Google Chrome kasıyor idi.

8 GB ram e yükselttim yine aynı sorun baş gösterdi.
16 GB yaptım yine aynı sorun olunca bu sefer işin donanım değil yazılım olduğunu anladım. Bunun en basit testini google chorme açmadan görev yöneticisini çalıştırmak ve durumları izlemek oldu ve başarılı da oldum normal açıldığında google chorme inanılmaz ram ve işlem gücü yiyor.

Fakat gizlilik modunun sürekli aktif olması bu işlemi yavaşlatıyor ve verimli bir şekilde çalıştığını hissediyorsunuz.

Peki bunu nasıl yapacağız
Masa üstünde bulunan Google Chrome simgesine sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Hedef alanının en sonuna çift tırnakların da sonuna “-incognito”
yazın ve uygula tamam diyin.

Artık Google Chrome sürekli gizlilik modda çalışacak ve hiçbir bilgiyi veriyi kayıt etmeyecektir.Bu da performansa etki eder bunu da sayfa geçişleri arasında fark edebilirsiniz.
İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.

“Google” sayfasına dön