Yahoo Hakkında Detaylı Bilgi

Yahoo arama motoru hakkında merak ettikleriniz sorular sorunlar çözümleri ve hizmetler
Cevapla
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 232
Kayıt: 05 Ara 2018 11:02
İletişim:

Yahoo Hakkında Detaylı Bilgi

Mesaj gönderen admin » 21 Ara 2018 02:52

Arama motorlarının doğum yerleri genellikle üniversite çağlarına denk gelmiş olsa gerek buna en çok kullandığımız google'yi örnek verebiliriz yahoo arama motorunun da buna benzer bir hikayesi mevcut.Yahoo Stanford Üniversitesinde okuyan iki genç girişmci tarafından start veriliyor bunlar Jerry Yang ve David Filo tarafından aslında kurulmuş bir portaldır.Başlangıcında hepimizin mutlaka denk geldiği ve kullandığı bir arama motoru olarak sektöre giriş yapmıştır.

Yahoo arama motoruna ilgi ve alaka artar iken firma diğer bir yandan geliştirmekte olduğu projelerini bir bir piyasaya sürmekte, bunlardan bilinen hizmetleri o yılın popülerleri olan e-posta hizmeti , anında iletişim , e-posta grupları ve benzeri hizmetler sunarak görücüye çıkmıştır. Geniş bir kitle tarafından da kullanılan Yahoo başarılı birçok projeye imza atmıştır.

Yahoo firmasının kuruluş tarihi 2 Mart 1995'tir , ve genel merkezi ise Sunnyvale, Kaliforniya, ABD bölgesindedir.

Yahoo halen günümüzde ve yakın gelecekte karşımıza her daim çıkacak bir arama motoru ve portal olarak karşımıza çıkacak gibi duruyor. Verdiği hizmetler de halen kesintisiz bir şekilde kullanılmaktadır.
İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.

Cevapla

“Yahoo” sayfasına dön