Microsoft Windows 7'ye desteğini 2020 yılında kesiyor devam edecekler ise

Windows 7 için kurulum işlemleri performans ayarları ve temalar
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Microsoft Windows 7'ye desteğini 2020 yılında kesiyor devam edecekler ise

Mesaj gönderen admin » 09 Şub 2019 11:13

Microsoft firması tarafından yapılan açıklamaya göre ; Windows 7 işletim sistemine 2020 yılına kadar güncelleme desteği vereceğini açıkladı.
Güncellemerden 2020 yılı sonrası yararlanmak istiyorsanız belirli bir ücreti gözden çıkartmanız gerekecek ve bu güncelleme ücretleri kullandığınız sürüme göre de değişiklik gösterecek.
windows-7-death.jpg
windows-7-death.jpg (74.25 KiB) 4448 kere görüntülendi
Bu konuda bize ulaşan bilgiye göre 14 Ocak 2020 tarihinde Windows artık güncellemeleri resmi olarak ücretli hale getiriyor. Hepimiz biliyoruz ki Microsoft tarafından çıkarılan işletim sistemlerinin belirli bir kullanım ömürleri oluyor teknolojiye ve zamana ayak uydurmak olsa gerek Windows artık yenisi çıkarttığı bir işletim sisteminin eskisini kullanmanıza izin vermiyor ve tabiki bunu da güncellemeleri kapatarak veyahut birtakım driver, program, oyun vb tarzda desteğini çekerek duyuruyor. Burada da durum aynı yenisi var eskisini kullanma mantığı geçerli. Peki bu ücret ne kadar olacak ? Belirlenen ücret bildiğimiz kadarı ile her Microsoft yüklü sistem başına tam 50$. Bu durum şu anki kur ile tl ye çevirir isek 262,37 Türk Lirası yapıyor.

Bu rakımın böyle durmayacağını açıklayan Microsoft , ödenecek olan miktarın yer yıl ikiye katlanacağını da belirtmiş durumda. Bu durumda Windows 7 Pro kullanan bir kullanıcı ilk yıl 100$ ödeme yapacak fakat bir sonraki yıla güncelleme istiyor ise ve Windows 7 Pro kullanmakta kararlı ise bu rakam 2ye katlanacak ve 200 dolar ödemek zorunda kalacak. Sürümler arasında bulunan Windows Enterprise 365 veya Microsoft 365 sürüm desteğini kullanan kullanıclar ise bu rakamın yarısını ödeyecek.

İşletmesinde toplu Windows kullanan işletmeler veyahut sistem sahipleri henüz Windows 10'a geçmekte dahi tereddütte çünkü donanım ve performans yönünde ciddi soruları bulunmakta. Windows 7 de işlerine sorunsuz devam eden kullanıclar Windows 10'a geçişte halen sorun yaşamakta özellikle güncelleme konusunda.
İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.

“Windows 7” sayfasına dön